UKS MANIECZKI - Aktualne wydarzenia

 

 BRĄZOWY MEDAL DRUŻYNY

Polscy szpadziści zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy Młodzieżowców w Mińsku. W turnieju indywidualnym Polacy zaprezentowali się  na tyle dobrze, że zostali rozstawieni w turnieju drużynowym z numerem drugim. Wojciech Kolańczyk, Maciej Bielec, Damian Michalak oraz Bartosz Staszulonek w pierwszym meczu pokonali drużynę Estonii, 45:32.

 

 

 WOJCIECH KOLAŃCZYK BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY

Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki sprawił miłą niespodziankę w Mistrzostwach Europy U-23. Wojciech Kolańczyk odniósł kolejny sukces, być może życiowy sukces. Podopieczny Leszka Drobińskiego już wielokrotnie osiągał znaczące wyniki i trudno przewidzieć co jeszcze osiągnie. Tym razem zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców, które odbyły się w Mińsku.

 

 

 WOJCIECH KOLAŃCZYK MISTRZEM POLSKI

Rozegrane w Warszawie Mistrzostwa Polski do 23 lat zgromadziły najlepszych w kraju szpadzistów w kategorii juniorów i młodzieżowców. Po sukcesie w ubiegłym tygodniu w Pucharze Europy osiemnastoletni Wojciech Kolańczyk liczył na dobry występ, ale na pewno nie był jednym z faworytów turnieju. Podopieczny Leszka Drobińskiego potwierdził swoje możliwości w eliminacjach grupowych, które spokojnie przebrnął. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował  w fazie pucharowej.

 

 SREBRO W PUCHARZE EUROPY

Wojciech Kolańczyk z powodzeniem rywalizował z seniorami w Pucharze Europy U-23. Młody  szermierz PGK Śrem Mróz Manieczki zajął w nim drugie miejsce. Na planszach w Gliwicach, walczyło 140 najlepszych szpadzistów Polski oraz kilkudziesięciu zawodników z Europy. Mimo, że zawody były bardzo silnie obsadzone Wojciech Kolańczyk kolejny raz pokazał, że potrafi walczyć jak równy z najlepszymi w kraju i  bardziej doświadczonymi rywalami. Podopieczny Leszka Drobińskiego z powodzeniem przebrnął grupowe eliminacje i bez kłopotów awansował do rundy zasadniczej.

 

 Pierwszy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów
Rozegrane we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 zgromadziły 120 najlepszych w kraju szpadzistów. Wśród kandydatów do podium był osiemnastoletni Wojciech Kolańczyk. Podopieczny Leszka Drobińskiego potwierdził te aspiracje w eliminacja grupowych, gdzie wygrał wszystkie pięć pojedynków. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował  w fazie pucharowej. W pierwszej rundzie Wojtek zdecydowanie pokonał 15:3 Grzegorza Czechowskiego (PKS Warszawa).

 

 

 SIÓDMY WŚRÓD SENIORÓW

Wojciech Kolańczyk- szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zajął siódme miejsce w Pucharze Polski Seniorów. To spory sukces, bowiem podopieczny Leszka Drobińskiego był zdecydowanie najmłodszym z finalistów.

Pierwszy w tym sezonie Puchar Polski Seniorów odbył się w Radlinie, gdzie o medale rywalizowało 120 najlepszych szpadzistów Polski oraz reprezentanci Ukrainy, Słowacji, Czech, Australii i Wenezueli. Wśród nich znalazł się 17- letni Wojciech Kolańczyk. Najlepszy szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki już w zmaganiach grupowych pokazał się z dobrej strony i bez problemów awansował do fazy pucharowej. Tam przez trzy rundy kontynuował zwycięską passę.

 WOJCIECH KOLAŃCZYK BENEFICJENTEM VIII EDYCJI AKADEMII SPORTOWEJ VEOLI

Sportowa Akademia Veolii to innowacyjny program edukacyjny, adresowany do utalentowanej młodzieży w wieku 14-18 lat, którego celem jest wsparcie rozwoju ich kariery sportowej.

 

Program ma na celu edukację w zakresie szeroko rozumianego marketingu sportowego, umiejętności współpracy z biznesem przy projektach sponsoringowych, podstaw public relations i zasad kontaktowania się z mediami w ramach kształtowania wizerunku sportowca. Program nie tylko dofinansowuje młodych sportowców, ale przede wszystkim przygotowuje ich do radzenia sobie w dorosłym życiu, zarówno trakcie kariery jak i po jej zakończeniu.

 ZNÓW BIELEC

Wojciech Kolańczyk był bliski zdobycia medalu podczas Pucharu Polski Juniorów w Gliwicach. Ostatecznie szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zajął ósme miejsce

Do rywalizacji o medale przystąpiło stu najlepszych szpadzistów w kraju, a Wojciech Kolańczyk był jednym z pretendentów do walki o miejsca na podium. Swoje aspiracje potwierdził w eliminacjach grupowych, gdzie wygrał wszystkie sześć pojedynków. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował w fazie pucharowej.  

 SZÓSTY W BERLINIE

W Berlinie kilkudziesięciu młodych szpadzistów rywalizowało w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym BSC Pokal.

Udany start w stolicy Niemiec zaliczył Jędrzej Lisiak, szermierz UKS PGK Śrem Mróz Manieczki. Po rozegraniu dwóch tur grupowych, w których Jędrzej wygrał 8 z dziesięciu walk szpadzista z Manieczek awansował do fazy pucharowej.

 DOBRY POCZĄTEK SEZONU

Wojciech Kolańczyk- szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki był bardzo blisko zdobycia medalu podczas Pucharu Polski Juniorów.

W pierwszym w tym sezonie Pucharze Polski rywalizowało stu najlepszych w kraju szpadzistów. Wśród kandydatów do końcowego sukcesu był Wojciech Kolańczyk, który potwierdził aspiracje w eliminacjach grupowych, gdzie wygrał wszystkie sześć pojedynków. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował w fazie pucharowej.

 BYŁ W FINALE MISTRZOSTW POLSKI

Mistrzostwa Polski Seniorów  w tym roku rozegrano w Gliwicach. Na planszach w Gliwicach walczyło 120 najlepszych szpadzistów Polski. Występ w gronie seniorów był udany dla Wojciecha Kolańczyka. Najlepszy szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki już w zmaganiach grupowych pokazał się z dobrej strony i z kompletem zwycięstw awansował do fazy pucharowej.

 WOJCIECH KOLAŃCZYK MISTRZEM POLSKI

Wojciech Kolańczyk był jedynym reprezentantem województwa wielkopolskiego w turnieju szpadzistów podczas rozgrywanej w Olsztynie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W pierwszej części szpadziści rywalizowali w fazie grupowej, w której każdy zawodnik musiał stoczyć sześć pojedynków. Najlepszym zawodnikiem tej części zawodów okazał się Wojciech Kolańczyk, który bardzo pewnie wygrał wszystkie swoje walki co pozwoliło na rozstawienie w fazie pucharowej z numerem pierwszym.

 PUCHAR EUROPY U-23 W GLIWICACH

Młody  szermierz PGK Śrem Mróz Manieczki z powodzeniem rywalizował z seniorami  na planszach w Gliwicach, gdzie walczyło 120 najlepszych szpadzistów Polski oraz kilkudziesięciu zawodników z Europy, ponieważ turniej był rozgrywany jako Puchar Europy U- 23.

 JUNIORZY BEZ MEDALU

Wojciech Kolańczyk - szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki reprezentował Polskę  podczas  Mistrzostw Europy Juniorów w Nowym Sadzie (Serbia).

 MEDAL BYŁ BLISKO

Wojciech Kolańczyk- szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki reprezentował Polskę  podczas  Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Nowym Sadzie (Serbia).

 SREBRO DRUŻYNY JUNIORÓW W PUCHARZE ŚWIATA

Wojciech Kolańczyk szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki wraz z kolegami z kadry Polski wywalczył srebrny medal w turnieju drużynowym Pucharu Świata.

 O JEDNO TRAFIENIE ZA MAŁO

Wojciech Kolańczyk- szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki był bardzo blisko zdobycia medalu podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

 WOJCIECH KOLAŃCZYK DRUGI W PUCHARZE EUROPY

Swój życiowy sukces na arenie międzynarodowej odniósł Wojciech Kolańczyk. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zdobył srebrny medal w Pucharze Europy w Bratysławie.

 TRZECIE MIEJSCE JUNIORÓW W BAZYLEI

Wojciech Kolańczyk szermierz UKS PGK Śrem Mróz Manieczki z powodzeniem reprezentował Polskę w Pucharze Świata.

 TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zorganizował „Turniej Mikołajkowy”, w którym oprócz gospodarzy rywalizowali młodzi szpadziści z klubów Muszkieter Mosina oraz Atlas Tarnowo Podgórne. Rywalizacja odbywała się w formule open (dziewczynki startowały wspólnie z chłopcami) w dwóch kategoriach wiekowych.

 SREBRO W PUCHARZE POLSKI

Wojciech Kolańczyk w trzecim Pucharze Polski Juniorów Młodszych zdobył trzeci medal.

 PIĄTY W PUCHARZE POLSKI JUNIORÓW

Reprezentant UKS PGK Śrem Mróz Manieczki był jednym ze 104 szpadzistów, którzy rywalizowali w Pucharze Polski juniorów. Turniej zakończył się zwycięstwem Macieja Bielca (Szpada Wrocław). Drugi był Marcin Nikiel (Piast Gliwice), a trzecie miejsca wywalczyli Wojciech  Lubieniecki (PTG Sokół 1983 Mielec) i Bartosz Sztaszulonek (Piast Gliwice).

 W BRATYSŁAWIE MEDAL BYŁ BLISKO

Wojciech Kolańczyk otrzymał powołanie do kadry juniorów i jako jeden z trzech kadetów reprezentował Polskę w Pucharze Świata. Tym razem rywale okazali się bardzo mocni i szpadzista z Manieczek jako jedyny z Polaków awansował do 1/16 turnieju. 

 XXII MEMORIAŁ TADEUSZA MIELOSZYŃSKIEGO

Tradycyjnie w Śremie rozegrane zostały Mistrzostwa Szkół Województwa Wielkopolskiego w Szermierce. Jak co roku zawody są jednocześnie  zmaganiami ku pamięci Tadeusz Mieloszyńskiego- twórcy śremskiej szermierki.

 PIERWSZY FINAŁ WŚRÓD SENIORÓW

Młodzi szermierze UKS PGK Śrem Mróz Manieczki rywalizowali w pierwszym w tym sezonie  Pucharze Polski Seniorów. 

 KOLEJNY SUKCES W PUCHARZE EUROPY

Bardzo dobrze na planszach w Bonn spisali się polscy szpadziści. W Pucharze Europy do lat 17 na trzecim stopniu podium stanął Damian Michalak, a 6. miejsce zajął Wojciech Kolańczyk. Obu pokonał późniejszy triumfator Arthur Philippe (Francja).

 PUCHAR ZIEM PÓŁNOCNYCH

Młodzi szermierze UKS PGK Śrem Mróz Manieczki rywalizowali na planszach w Szczecinie.  Niestety wszyscy podopieczni Leszka Drobińskiego odpadli w pierwszej rundzie turnieju.

 SUKCESY WOJCIECHA KOLAŃCZYKA W PUCHARZE EUROPY

Rozgrywany  w austriackim Klagenfurcie Puchar Europy kadetów zgromadził 240 szermierzy z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Japonii. Jednym z dwudziestu reprezentantów naszego kraju był Wojciech Kolańczyk z UKS PGK Śrem Mróz Manieczki.

 DZIESIĄTY W PUCHARZE ŚWIATA
Wojciech Kolańczyk kolejny raz otrzymał powołanie do kadry juniorów i reprezentował Polskę w Pucharze Świata. W Turku (Finlandia) podopieczny Leszka Drobińskiego potwierdził wysoką formę i w gronie 180 szermierzy z całego świata zajął 10. miejsce.

 BRĄZ W GLIWICACH

Wojciech Kolańczyk zajął trzecie miejsce w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych.

104 szpadzistów rywalizowało w drugim Pucharze Polski juniorów młodszych, który odbył się w Gliwicach. Turniej zakończył się zwycięstwem Wojciecha Lubienieckiego (PTG Sokół 1983 Mielec). Drugi był Damian Michalak (Piast Gliwice) a trzecie miejsca wywalczyli Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki) oraz Jarosław Marciniak (Zerwikaptur Kraków).

 SUKCESY WOJCIECHA KOLAŃCZYKA W PUCHARACH NIEMIEC

Wojciech Kolańczyk w ciągu dwóch dni dwukrotnie znalazł się w finałowej ósemce.

Zawodnik UKS PGK Śrem Mróz Manieczki wspólnie z kolegami z reprezentacji startował w Pucharze Niemiec Kadetów rozgrywanym w Osanbrück. Turniej został przeprowadzony z podwójnymi eliminacjami grupowymi, po których ze 180 zawodników na placu boju pozostało 120. W tym gronie najlepszy okazał się Wojciech Kolańczyk, który w fazie pucharowej został rozstawiony z numerem pierwszym.

 MEDAL W PUCHARZE POLSKI JUNIORÓW

Najlepszy szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki- Wojciech Kolańczyk nie przestraszył się starszych od siebie rywali i  zdobył medal w Pucharze Polski Juniorów.

 UDANY START W PUCHARZE ŚWAITA

Po sukcesach w Pucharze Polski (1. miejsce) i Pucharze Europy (6. miejsce) Wojciech Kolańczyk otrzymał powołanie do kadry juniorów i reprezentował Polskę w Pucharze Świata. W Luksemburgu szpadzista z Manieczek potwierdził wysoką formę i w gronie 160 szermierzy zajął 11. miejsce.

 SUKCES WOJCIECHA KOLAŃCZYKA W PUCHARZE EUROPY

Pierwszy w tym sezonie Puchar Europy kadetów zgromadził 175 szermierzy z całej Europy, którzy rywalizowali na planszach w stolicy Węgier. Jednym z reprezentantów naszego karu był Wojciech Kolańczyk z UKS PGK Śrem Mróz Manieczki.

 HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO

Lepszego rozpoczęcia sezonu Wojciech Kolańczyk nie mógł sobie wymarzyć.

Zdobył złoto w I Pucharze Polski Juniorów Młodszych.

 


 

 MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Szermierze Irwina Manieczki rywalizowali w rozegranych w Śremie Mistrzostwach Polski Seniorów. Na planszach przez dwa dni rywalizowało 100 najlepszych szpadzistów Polski. Wśród szpadzistów Irwina najlepiej spisał się Wojciech Kolańczyk, który jako jedyny udanie przebrnął przez fazę grupową i awansował do pucharów.

 WOJCIECH KOLAŃCZYK ZOSTAŁ WICEMISTRZEM POLSKI

Najlepsi w kraju szpadziści rywalizowali w Obornikach Śląskich podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest największym tego typu multidyscyplinarnym wydarzeniem w Polsce.

 Polsko-Niemiecki Turniej Szpadowy w Drzonkowie

Młodzi szermierze UKS Irwin Manieczki w ostatni weekend wzięli udział w Polsko-Niemieckim Turnieju Szpadowym w Drzonkowie.

 TARNOVIA CUP

Najmłodsza grupa szermierzy UKS Irwin Manieczki rywalizowała w turnieju Tarnovia Cup, który kolejny raz został zorganizowany w Tarnowie Podgórnym.

 RYWALIZOWALI Z SENIORAMI W GLIWICACH

Młodzi szermierze Irwina Manieczki rywalizowali w trzecim  w Pucharze Polski Seniorów. Na planszach w Gliwicach walczyło 120 najlepszych szpadzistów Polski oraz kilkudziesięciu zawodników z Europy , ponieważ turniej był rozgrywany jako Puchar Europy U- 23.

 DWA MEDALE

Udany start w Świdnicy zaliczyli młodzi szermierze UKS Irwin Manieczki, którzy uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym "Gala Szermiercza" dzieci w szpadzie. Wśród szpadzistów Irwina najlepiej spisał się Wojciech Żurawski, który w fazie grupowej turnieju odniósł komplet zwycięstw.

 DEBIUT W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Wojciech Kolańczyk – szpadzista Irwina Manieczki reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata kadetów w Taszkiencie.

 MEDAL BYŁ BLISKO

W swoim debiucie w Mistrzostwach Europy Wojciech Kolańczyk był blisko zdobycia medalu  w rywalizacji drużynowej.

 SZPADA NA MISTRZOSTWACH EUROPY

W dniu 19 lutego 2015r w Urzędzie Gminy Brodnica, odbyło się uroczyste spotkanie Wójta Gminy Brodnica Marka Pakowskiego z szermierzem UKS „IRWIN” Manieczki, Wojciechem Kolańczykiem.

 Sukces Wojciecha Kolańczyka w Pucharze Europy

W finałowej ósemce siedmiu Włochów i Wojciech Kolańczyk! Szpadziści z Italii kompletnie zdominowali zawody z cyklu Pucharu Europy Kadetów – Puchar Dunaju w Bratysławie i tylko dzielny zawodnik klubu Irwin Manieczki usiłował im pokrzyżować szyki. Udało mu się to do pewnego stopnia. Zajął siódme, wysoko punktowane miejsce.

 UDANE ZAKOŃCZENIE ROKU

Podopieczni Leszka Drobińskiego dobrze zakończyli rok podczas Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Radlinie. Wojciech Kolańczyk zdobył pierwszy medal w turnieju tej rangi. Już eliminacje grupowe wskazywały, że Wojtek w tym turnieju będzie walczył o najwyższe trofeum.

 UDANIE W PUCHARZE POLSKI JUNIORÓW

Stu najlepszych polskich juniorów i juniorów młodszych rywalizowało w II Pucharze Polski. W tym gronie nie mogło zabraknąć Wojciecha Kolańczyka, który wykorzystał okazję, by zmierzyć się ze starszymi o 3-4 lata szermierzami z innych klubów.

 WYKORZYSTAŁ OSTATNIĄ SZANSĘ

Wojciech Kolańczyk zakończył zwycięstwem swój ostatni start w Turnieju „Gwiazdka ze szpadą”


Udane starty młodych szermierzy

 

W ogólnopolskim turnieju o Puchar Ziem Północnych udział wzięła trzyosobowa ekipa szermierzy Irwina Manieczki, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych

 

 


Dobry występ w Pucharze Polski Juniorów

 

Wojciech Kolańczyk dobrze zaprezentował się w  Pucharze Polski Juniorów.

 

>> ZOBACZ GALERIĘ <<

 


MEDAL BYŁ BLISKO

 

Dobry występ w kolejnym turnieju zanotował Wojciech Kolańczyk, który w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych zajął piąte miejsce.

 

>> ZOBACZ GALERIĘ <<

 


PUCHAR EUROPY W GYOR

 

 

Wojciech Kolańczyk i Jędrzej Lisiak uczestniczyli w Pucharze Europy Kadetów w szpadzie, który był rozgrywany w węgierskim mieście Gyor. W zawodach rywalizowało prawie 200 najlepszych szpadzistów z całej Europy.


MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

 

 

Młodzi szermierze Irwina Manieczki zadebiutowali w Mistrzostwach Polski Seniorów. Na planszach w Katowicach rywalizowało 120 najlepszych szpadzistów Polski. Pierwszy występ w gronie seniorów był udany dla Wojciecha Kolańczyka.


SPOTKANIE Z SZERMIERKĄ

 

 

UKS Irwin zorganizował spotkanie dla uczniów klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w Manieczkach. Celem spotkania była promocja szermierki, którą od wielu lat z powodzeniem uprawiają podopieczni Leszka Drobińskiego.


Udany początek sezonu

 

 

Dobry występ w I Puchar Polski Juniorów Młodszych w szpadzie zanotował Wojciech Kolańczyk.