iDziennik
LOGOWANIE

Gimnazjum

im. Jana Pawła II w Manieczkach

Przykładowy opis z aktywnym odnośnikiem, Szablony HTML.

Witamy na naszej stronie

Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Manieczkach

Manieczki, ul. Szkolna 6

63-112 Brodnica

tel. 61 28 23 605

e-mail: gimman@go2.pl

 

1b

Projekt "eSzkoła Moja Wielkopolska" w klasie 1b

    W ramach projektu „eSzkoła-Moja Wielkopolska” realizujemy projekt pt. „Jak powstaje gazeta?”. Naszym opiekunem jest pan Arkadiusz Kamiński. Na jednym z pierwszych spotkań postanowiliśmy, że stworzymy gazetę. Będzie się nazywała „WIEŚci, czyli krótko i na temat”.

    Aby dowiedzieć się więcej o powstawaniu gazet, 20 marca 2012r. pojechaliśmy na wycieczkę do Poznania. Odwiedziliśmy redakcję gazety „Głos Wielkopolski’’,  w której zobaczyliśmy jak wygląda codzienna praca przy tworzeniu dziennika. Po tym spotkaniu zaczęliśmy zastanawiać się nad tematami naszych reportaży. Postanowiliśmy opisać to co zobaczyliśmy podczas naszej wycieczki jako artykuły w naszej gazecie.

    Byliśmy w markecie IKEA oraz w drukarni PRESSPUBLICA w Koninku wydającej gazetę „Rzeczpospolita’’. Zobaczyliśmy pierwszy raz w życiu jak drukowane są gazety. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które również zainspirowało nas do stworzenia ciekawego artykułu.

    Przed nami jeszcze sporo pracy. Już wiemy, że praca dziennikarza nie jest łatwa, ale podejmujemy to wyzwanie. Będziemy autorami prawdziwej gazety, bo w drukarni obiecano nam, że nasza gazeta będzie wydrukowana.

Uczniowie klasy 1b